Ellerime Sağlık
Makyajınızı Silmeden Uyumanın Zararları..

Makyajınızı Silmeden Uyumanın Zararları..

Bunu hemen hemen hepimiz yapmışızdır..Eğer yorgunsak ve moralimiz biraz bozuksa bir kereden birşey olmaz deyip o şekilde yatağa girdiğimiz çok olmuştur.Ama zararlarını öğrendikten sonra bunu bir daha yapmayacağınızdan eminimsmiley

Gelelim zararlarına..

 

KİRPİKLERİNE ÖNEM VERENLER DİKKAT!

Bir kadının belki de en önem verdiği şeylerden birisidir kirpiklerin dolgun ve uzun gözükmesi.Ancak gündüz sürdüğümüz maskaralarla gece yatağa girersek o güzelim kirpikleri mahvederiz.Çünkü gece boyunca kirpiklerde kalan maskara kirpiklerin kurumasına ,güçsüzleşmesine hatta dökülmesine sebep olabiliyormuş.Yani siz siz olun maskaralarınızı silmeden yatağa girmeyin.

 

TIKANMIŞ GÖZENEKLER= SİVİLCELERsmiley

Bildiğiniz gibi siz uyurken cilt kendini yeniler.Ancak makyajınızı silmeden yatarsanız cildiniz bu işlemi gerçekleştiremez.Buda cildin erken yaşlanmasına sebep olabilir.Ayrıca gece boyunca suratınızda kalan bu makyaj gözeneklerin tıkanmasına neden olur.Gözeneklerin tıkanması demek sivilce oluşumu demek. 

Eee bunları duyduktan sonra da artık makyajla yatmayız herhaldecheeky

 

GENÇ VE CANLI BİR CİLDİ KİM İSTEMEZ Kİ ?

Hepimiz cildimizin ışıl ışıl parlamasını veya pürüzsüz olmasını isteriz.Ancak makyajı silmeden yatağa girdiğimiz her geçen gün cildimiz kuru ve soluk bir görünüm alacak.Yani kısacası; cildimizin gece nefes almaya,kendini yenilemeye ihtiyacı vardır.

O yüzden ne yapıyoruz? En azından makyaj temizleme mendilleri ile yüzümüzü silmeyi unutmuyoruz.Tabi daha sonra tam bir cilt temizliği yapmayı aksatmayın.kiss
Yazıyla İlgili Yorumunuzu Paylaşın!

Soru Sorun!